• 1-zdjecie
  • 2zdjecie
  • 3zdjecie
  • 5-zdjecie
  • zdjęcie strona
  • 6565

Badania i przewodnik po wadach wzroku

Badania

Jesteśmy jedyną na śląsku firmą realizującą cykl BEZPŁATNYCH, PRZESIEWOWYCH BADAŃ WZROKU w ramach ŚLĄSKIEJ AKCJI. Posiadamy profesjonalny gabinet optometryczny gwarantujący najwyższą jakość badań. Zapewniamy opiekę profesjonalnego optometrysty.

Wykonujemy badania w zakresie problemów widzenia dalekiego i bliskiego. Diagnozujemy zaburzenia widzenia obuocznego. Dobieramy korekcję okularową. Badamy pod kątem soczewek kontaktowych.

bezpłatne badanie - DL

Umów się na badanie już dzisiaj i skorzystaj z oferty.

Przewodnik

Wady ostrości wzroku, czyli inaczej wady refrakcji, należą do najczęstszych problemów, z jakimi zwracamy się do optometrysty lub okulisty. Nieostre widzenie to wynik niezdolności układu optycznego oka do prawidłowego skupienia promieni świetlnych na siatkówce. Wady wzroku powstają bez względu na wiek. Dotyczą dzieci, młodzieży oraz dorosłych i starszych ludzi.

Do wad wzroku zaliczamy:

  1. Oko nadwzroczne, inaczej nadwzroczność, dalekowzroczność– powstaje wtedy, gdy oko ma zbyt krótki wymiar przednio-tylny lub za słaby układ łamiący. To znaczy, że widziany obraz nie układa się na siatkówce, tylko poza nią i człowiek widzi niewyraźnie. By wyrównać wadę, stosuje się szkła okularowe skupiające.
  2. Oko krótkowzroczne jest wtedy, gdy wymiary przednio-tylne oka są zbyt duże lub siła łamiąca układu optycznego zbyt wielka, a co za tym idzie – obraz powstaje przed siatkówką i przedmioty widziane w oddali nie są wyraźne. By widzieć coś dobrze, trzeba przybliżyć przedmiot do oczu. Wadę regulują szkła rozpraszające światło.
  3. Astygmatyzmoka występuje u osób, u których krzywizna rogówki jest różna i promienie świetlne nie załamują się jednakowo. Obraz jest wtedy niewyraźny. Niezborność łączy się zwykle z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością.
  4. Starczowzroczność to postępujący ubytek zdolności oka do zmiany swojej mocy. Starczowzroczność to proces naturalnego starzenia się oka i dotyczy wszystkich ludzi, niezależnie czy mieli wcześniej wadę wzroku, czy nie.

Jesteśmy partnerami4youcardrodzina+

Nasze marki