• Optyk Studio - Baner na www_1170x300 px
  • nowość w sklep optyk studio uzo clip on
  • profesjonalne badanie wzroku

BADANIE WZROKU

Badania wzroku pod kątem okularów

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIE WZROKU.

Zapewniamy opiekę profesjonalnego optometrysty.

Wykonujemy badania w zakresie problemów widzenia dalekiego i bliskiego. Diagnozujemy zaburzenia widzenia obuocznego. Diagnozujemy zaburzenia akomodacyjne. Dobieramy odpowiednią korekcję okularową.

W ramach badań kontrolujemy przedni odcinek oka, weryfikujemy problemy z filmem łzowych,  diagnozujemy zespół suchego oka.

By skorzystać z oferty wystarczy, że po badaniu zdecydujesz się na zakup okularów (oprawek + szkieł).

Dzięki temu nie tylko nie musisz umawiać się oddzielnie na badanie wzroku u okulisty i płacić za wizytę, ale cały pakiet – badanie i wybór okularów załatwisz podczas jednej wizyty!

Jeśli po badaniu nie zdecydujesz się na zakup okularów koszt badania wynosi 89 zł.

Umów się na badanie już dzisiaj i skorzystaj z oferty: 33 330 59 67


Przewodnik po wadach wzroku

Wady ostrości wzroku, czyli inaczej wady refrakcji, należą do najczęstszych problemów, z jakimi zwracamy się do optometrysty lub okulisty. Nieostre widzenie to wynik niezdolności układu optycznego oka do prawidłowego skupienia promieni świetlnych na siatkówce. Wady wzroku powstają bez względu na wiek. Dotyczą dzieci, młodzieży oraz dorosłych i starszych ludzi.

Do wad wzroku zaliczamy:

  1. Oko nadwzroczne, inaczej nadwzroczność, dalekowzroczność– powstaje wtedy, gdy oko ma zbyt krótki wymiar przednio-tylny lub za słaby układ łamiący. To znaczy, że widziany obraz nie układa się na siatkówce, tylko poza nią i człowiek widzi niewyraźnie. By wyrównać wadę, stosuje się szkła okularowe skupiające.
  2. Oko krótkowzroczne jest wtedy, gdy wymiary przednio-tylne oka są zbyt duże lub siła łamiąca układu optycznego zbyt wielka, a co za tym idzie – obraz powstaje przed siatkówką i przedmioty widziane w oddali nie są wyraźne. By widzieć coś dobrze, trzeba przybliżyć przedmiot do oczu. Wadę regulują szkła rozpraszające światło.
  3. Astygmatyzm oka występuje u osób, u których krzywizna rogówki jest różna i promienie świetlne nie załamują się jednakowo. Obraz jest wtedy niewyraźny. Niezborność łączy się zwykle z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością.
  4. Starczowzroczność to postępujący ubytek zdolności oka do zmiany swojej mocy. Starczowzroczność to proces naturalnego starzenia się oka i dotyczy wszystkich ludzi, niezależnie czy mieli wcześniej wadę wzroku, czy nie.

Badania wzroku pod kątem soczewek kontaktowych

Specjalizujemy się w zakresie doboru soczewek kontaktowych. Przy ich doborze pracujemy zgodnie ze standardami ustalonymi przez Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych. Wizyta soczewkowa opiera się na szczegółowym wywiadzie oraz kontroli przedniego odcinka oka. W trakcie badania kontrolujemy film łzowy, który jest bardzo ważnych elementem układu optycznego. Pracujemy w tym zakresie ze specjalistycznym sprzętem, który pozwala określić stan jakościowy i ilościowy filmu łzowego na każdym etapie użytkowania soczewek kontaktowych.

Nasza optometrystka w obecnej chwili jest w trakcie przewodu doktorskiego, w którym przeprowadza badania na soczewkach kontaktowych. Obejmują one wpływ użytkowania soczewek kontaktowych na przedni odcinek oka w rozróżnieniu na materiały używane do ich produkcji. Dzięki tym badaniom możemy Państwu zagwarantować najwyższą jakość usług związanych z doborem soczewek kontaktowych.

Jesteśmy partnerami4youcardrodzina+

Nasze marki